Geziler

Sevinç Kolejinde geziler, akademik kadromuz tarafından tamamen ders içeriklerine göre akademik program ile ilişkilendirilerek planlanır. Yıl boyunca düzenlenen tüm geziler ve sosyal etkinlikler her ayın ilk günü aylık etkinlik takvimi olarak velilerimize duyurulur.

3.sınıflar olarak Ege Üniversitesi Tabiat Tarihi Müzesi’ne ziyaret gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz canlılar dünyasını, fosilleri, kuş türlerini ve deniz canlılarını gözlemle imkanı buldular. 

9.sınıflarımız Tarih dersi kapsamında işlediği konuları pekiştirmek aynı zamanda sosyal etkinlik ve kültür gezileri kapsamında Efes-Meryem Ana- Şirince gezisine katılmışlardır. Öğrencilerimiz kültürel değerlerimizi ziyaret ederken aynı zaman da güzel anılar biriktirmiş oldular.

Ortaokul öğrencilerimize, 19-21 Nisan 2019 tarihlerinde,aziz vatan topraklarımızın nasıl kazanıldığını anlatmak ve ‘Çanakkale Ruhunu’ yerinde yaşatmak amacıyla, tarihsel açıdan birçok toplumu etkilemiş olan Çanakkale’ye gezi düzenledik. Türk ve dünya tarihinde altın harflerle yer alan bu toprakları yerinde gören öğrencilerimiz hem keyifli anılar biriktirdi hem de duygu dolu anlar yaşadılar.

E-BÜLTEN