Uzaktan Eğitim Programlarımız Hakkında Bilgilendirme

Ülkemizde de süren Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle tatil edilen okullarımızda geleneksel yöntemlerle ders işleyemesek de, teknolojiyi kullanarak dijital ortamda öğrencilerimizle buluşmaya devam ediyoruz.

Sevinç Koleji olarak sunduğumuz uzaktan eğitim olanakları hakkında bilgilendirmeleri ve gijital eğitim portallarımıza giriş yapabileceğiniz linkleri burada bulabilirsiniz.

Şimdi birlikte interaktif eğitim içeriklerimize bir göz atalım...

DİJİTAL ÜYELİKLER

Morpa,Vitamin, Mind Lab gibi eğitim içerikli web portallarından, ilgili ders ve sınıf seviyesine uygun Dijital Üyelikler seçilmiştir. Bu içerikler sınıf içinde derste kullanılmaktadır ve ev ödevlerinin bir kısmı çoğu zaman dijital üyeliklerden verilmektedir. Öğrencilerimize dijital üyeliklerin kullanıcı adı-şifresi verilmiş olup veli cep telefonlarına dijital üyelikle ilgili SMS gönderimi yapılmıştır.

VOOXE DES UYGULAMASI

Öğrencilere verilen basılı yayınların (Meb Yayınları, Sevinç Yayınları) dijitalleri Vooxe DES mobil uygulamasında yer almaktadır. İçeriğinde, konu anlatımları ve interaktif test ile sınavlar yer almaktadır. Öğretmenlerimiz, sınıflardaki etkileşimli tahtada kurulu olan bu uygulama üzerinden ders işlemektedir. Vooxe DES uygulaması öğrencilerimize de sunulmaktadır ve ücretsiz olarak bir cihaza yüklemeleri sağlanmaktadır. Bu imkan sayesinde öğrenciler kullandıkları tüm kitaplara, test ve sınavlara Vooxe DES’i kurdukları cihazdan, internet bağlantısı gerektirmeksizin erişebilir. Detaylı bilgi ilerleyen sayfada ve web sitemizde yer almaktadır. 

Uygulama Kurulumu ve Kullanım Rehberi

DUCASTEP UZAKTAN EĞİTİM PORTALI

www.educastep.com adresinde Sevinç Eğitim Kurumları’nın Uzaktan Eğitim Portal bulunur.  EducaStep, video içeriklerinden ve sanal sınav uygulamasından oluşmaktadır. Öğrencilerimize ücretsiz olarak sunduğumuz bu portala 7 gün 24 saat internet bağlantısı olan Windows ve Android işletim sistemli cihazlardan erişebilirsiniz.

Uygulama Kurulumu ve Kullanım Rehberi

KAREKOD

Sevinç Yayınları’nın deneme sınavlarında karekodlara yer verilmektedir. Karekodlarda ilgili sorunun çözüm videosu yer almaktadır. Cep telefonunuza veya mobil cihazınıza NeoReader, Tag App vb. Karekod Okuma uygulaması indirip karekodu kameranıza okutabilirsiniz. Videoyu izlemeniz için cihazınızın internet bağlantısı olmalıdır. Deneme sınavında yer alan karekodlar, sınav uygulaması sona erdikten ve ölçme-değerlendirme yapıldıktan sonra yayına sunulmaktadır.

Destek Takepleriniz ve Sorularınız İçin;

Web sitemizde bulunan iletişim formunu doldurarak destek alabilir, sorularınızı bize iletebilirsiniz.

İletişim Formu