Sevinç Koleji Görsel Sanatlar Bölümü ve E.Ü. Eğitim Fak. Sosyal Sorumluluk Projesi

 

Projenin amacı; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde tüm çocukların özgürce hissettiklerini resimsel aktarmaları ve bunu başka çocuklarla paylaşarak bu anlamlı günü etkileşim halinde kutlamaları ve böylece EÜ Çocuk Hastanesi'nde tedavi gören çocuklara Sevinç Koleji öğrencilerinden anlamlı ve kalıcı bir hediye olmasıdır.

Projenin ilk aşaması; 4. ve 5. sınıf velileri ile çevrimiçi platformda Doç. Dr. Dizar Ercivan Zencirci ile “ÇOCUKTA SANATSAL BAKIŞ VE PAYLAŞIM” konulu sohbet gerçekleşmiştir.

Proje; Bireysel 30x40 ham bez üzerine akrilik boyalar kullanılarak, 4. sınıf öğrencilerimiz ile okulumuzda bahçede gerçekleşmiş olup 5. sınıf öğrencilerimiz ile çevrimiçi görsel sanatlar derslerimiz de E.Ü. Eğitim Fak. Resim Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin katkıları ile yapılmıştır.

Projede yer alan resimler; 4. ve 5. Sınıf öğrencilerimizin bireysel olarak yaptığı çalışmalar pathcwork tekniğinde terzide birleştirilerek kasnağa gerildi. Toplamda 56 bireysel çalışmadan, 3 büyük çalışma olarak ortaya çıkan resimler, Yaklaşık her birinin ebatı 200 cm x 140 cm E.Ü. ÇOCUK HASTANESİ’NİN duvarlarını renklendirmek üzere hediye edilmiştir.